Tag Archives: karies

Кокосово масло против кариес

Кокосовото масло е ефикасно во превенцијата од кариес и наскоро може да се најде во пастите за заби, тврдат научниците.

______________________________________________________________________________________________________

Фудбалер на Вест Хем ќе паузира поради расипани заби!

Фудбалерот Рејвел Морисон ги напушти подготовките во Германија, бидејќи ќе му вадат 7 заба.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1