Tag Archives: киднапирање

Уснија не била киднапирана, избегала со момчето во Тетово

По неколкудневна агонија на семејството Саит од Шутка по исчезнатата ќерка Уснија, девојчето се врати дома. Од МВР велат дека полицијата ја пронашла во Тетово заедно со своето момче, во област каде живеат роми – номади.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Две годишно момче ја спаси сестра си од киднапер

Полицијата во Филаделфија уапси човек кој се обидел да киднапира 10 годишно девојче. Сепак не успеал во намерата, поради силното врискање на малото баче кое привлекло големо внимание.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1