Видео: Две годишно момче ја спаси сестра си од киднапер


Полицијата во Филаделфија уапси човек кој се обидел да киднапира 10 годишно девојче. Сепак не успеал во намерата, поради силното врискање на малото баче кое привлекло големо внимание.

Исплашен да не го забележи некој го пуштил девојчето и избегал во непознат правец. Случајот бил забележан на безбедносните камери поставени на соседната зграда.

 По објавување на видеото во медиумите, и понудената награда од 10 илјади долари за информација за сторителот од страна на полицијата, осомничениот сам се пријавл.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=qAhL97kyNQw]

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1