Tag Archives: ким јонг ун

Фото – Лидерот на Северна Кореја ги качи дипломатите на Ролекостер

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун навистина се забавува. Медиумите го сликале во забавен парк во Пјонгјанг. Младиот лидер сакал да се вози на ролекостер па си ги земал со него и пола влада и дипломати.

______________________________________________________________________________________________________

Ким Јонг Ун е во брак од 2009 година а има и дете?

Откако медиумите во Северна Кореја потврдија дека нивниот лидер Ким Јонг-ун е оженет со неговата партнерка Ри Со-Ју, јапонските медиуми излегоа со нови информации.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1