Tag Archives: kjelavost

Надградбата на коса може да предизвика ќелавост

Сите кои сакаат долги и густи коси, а немаат среќа да имаат баш такви, во никој случај не би требало да размислуваат за нејзино издолжување. Ѕвездите како Наоми Кембел и Џенифер Анистон, се живи докази дека со таквото нешто всушност ги влошуваат работите.

______________________________________________________________________________________________________

Ќелавоста ќе си замине во историјата – најден лек

Група научници најмени од познатата козметичка компанија “Loreal” откриле соединение кое ги дава сите знаци дека го стопира опаѓањето на косата, пренесуваат француските емдиуми.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1