Tag Archives: letovi

Од Скопје до 6 европски градови за 9 евра – еве каде

Нискобуџетната унгарска авиокомпанија „Виз Ер“ од недела почнува со летови од Скопје до шест европски дестинации, со субвенции од македонската Влада.

______________________________________________________________________________________________________

1200 летови на Луфтханза откажани – утре нема летање

Поради најавениот штрајк на помошниот летечки персонал, германската авиокомпанија „Луфтханза“ за утре откажува околу 1200 летови, јави дојче веле.

______________________________________________________________________________________________________

Поради штрајк откажани 350 летови на Луфтханзa

На три аеродроми во Германија откажани се околу 350 летови поради штрајк на вработените на авио-компанијата  Луфтханзa кои бараат зголемување на платите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1