Tag Archives: maloletnik

Меѓаши ќе ги пријави сите кои не ја заштитиле малолетната Моника и го објавија нејзиниот лик

Првата детска амбасада во светот Меѓаши реагираше за начинот на кој некои медиуми ја пренесоа ,,сторијата,, за малолетната 15 годишна Моника и нејзината исповед за првиот сексуален однос. Дел од медиумите не го затемнија нејзиното лице и иако е малолетна ја објавија нејзината фотографија и видео без никаква заштита.

______________________________________________________________________________________________________

Татко и син претепале и ограбиле таксист во Штип

37 годишен штипјанец М.И., и неговиот 13 годишен син, вчера претепале штипски таксист на улицата „Христо Ботев”.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1