Tag Archives: manekenki

Трпи за убавина – операција на очи, избелување на кожа?

Втората сезона од серијата „Vice“ која се занимава со модниот свет надвор од Њујорк, Париз и Милано и ги открива екстремните мерки кои ги практикуваат за да учествуваат на ревиите.

______________________________________________________________________________________________________

Голтање памук, хормони од урина, хипноза, лаксативи – цената на виткоста во модата

На неделата на мода во Њујорк, руска манекенка прозборела за застрашувачките начини и методи кои манекенките ги употребуваат за да носат број 0. Обично тие со оваа бројка ја опишуваат својата тежина.

______________________________________________________________________________________________________

Модни ѕвезди со факултетски дипломи

Иман студирала политички науки на Универзитет во Најроби. Таа зборува и пет јазици, арапски сомалиски, италијскани, француски и англиски.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1