Tag Archives: напади

Крвав понеделник во Ирак – убиени 82 лица

Рано утрово во база на североистокот на Ирак убиени се 13 војници соопшти ирачката полиција, со што бројот на убиени на најкрвавиот ден се искачи на 82 лица.

______________________________________________________________________________________________________

Русија и Кина ставија вето на резолуцијата на западот за Сирија

По вчерашните убиства на високи воени претставници, сириската војска блокираше неколку делови на Дамаск. Вече пет дена жестоки битки се водат во центарот на градот.

______________________________________________________________________________________________________

Фрлена бомба во дворот на косовскиот командант на полицијата

На северот од Косово рано утрово се случиле три вооружени напади во кои за среќа нема повредени, јавува Танјуг.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1