Tag Archives: натпревари

Српски тенисер доби доживотна забрана да игра – местел натрпевар

  Апелациониот суд за спортска арбитража во Берн ја тфрлил жалбата на српскиот тенисер Давид Савиќ и ја потврдил пресудата на меѓународната тенсика федерација која доживотно го суспендира тенисерот поради местење на натрпевари.

______________________________________________________________________________________________________

Арсенал заработува на сметка на навивачите

Управата на Арсенал ги одреди цените за влезниците за дерби натпреварите на Емирати, а сумата предизвика револт меѓу навивачите на „топџиите“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1