Tag Archives: olipijada

Ај оставете ги нашите олимпијци на мира – каде бевте да мрчите пред да заминат?

Каде бевме ние новинарите да вака остро ,,мрчиме,, пред да заминат нашите спортисти – да бараме – остро – да им се дадат повеќе пари, да им се обезбедат услови за тренинг.

______________________________________________________________________________________________________

Гордоста на Америка на Олимпијада со дресови ,,made in china,, – Видео

Иако дизајнот го изработил Ralph Lauren на етикетите стои “made in China.”

______________________________________________________________________________________________________

До Лондон преку Доминиканска Република. Нов Зеланд, благодариме.

Во петок кон сабота, во 2 часот после полноќ, доколку домаќинот Венецуела не ни го промени терминот за одигрување на средбата, Македонија ќе игра со Доминиканската Република за пласман во историското полуфинале на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1