Гордоста на Америка на Олимпијада со дресови ,,made in china,, – Видео


Иако дизајнот го изработил Ralph Lauren на етикетите стои “made in China.”

Тие се гордоста на Америка – тимот на САД НА ОЛИМПИЈАДАТА ВО Лондон. На отварањето ќе носат црвено, бело, плави тренерки. Класичен американски тип на тренерки со боите на Америка – но освен боите на ове тренерки нема баш ништо американско.

Иако дизајнот го изработил Ralph Lauren на етикетите стои “made in China.”

Сите парчиња облека кој американскиот тим ќе ги носи се всушност кинески. А се гледа и по цените – Америка изгледа сакала да заштеди па наместо во родната земја нивната гардероба е сошиена во Кина за ,,гага пари,,.

Машка гардероба

Beret – $55
Tie – $125
Belt – $85
Shirt – $425
Blazer – $795
Trousers – $295
Shoes – $165

Женска гардероба
Beret – $55
Scarf – $58
Belt – $85
Shirt – $179
Skirt – $498
Blazer – $598

Од олимпискиот комитет рекле дека олимпискиот тим е финансиран од приватни средства и донации и тие се благодарни на спознорите. Горди сме на соработката со Ralph Lauren, икона во Америка, тој ги дизајнираше, што е битно каде се сошиени – сепак се по американски терк.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Share Button

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1