Tag Archives: pacientka

Побарала фискална добила ќотек на паркинг во Тетовската болница

Перса Наумовска од Јегуновце била физички нападната од вработениот на паркингот во Клиничката болница во Тетово.

______________________________________________________________________________________________________

Лекар силувал пациентка додека била под анестезија – снимен е

Анестезиолог во една болница  од кинескиот град Ксианмен е осуден на затворска казна, откако силувал пациентка која била под анестезија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1