Tag Archives: para

Златната Оливера ќе добие 30.000 евра од Владата

Параолимпијката Оливера Наковска-Бикова која освои златен медал за Македонија и постигна светски рекорд ќе добие 30.000 евра од Владата.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Златната Оливера се врати во Македонија како херој

Оливера Наковска Бикова која освои златен медал на Параолимпијадата во Лондон пристигна во Македонија. Пречекана како вистински херој од голем број граѓани на аеродромот “Александар Велики“ во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Видео:Терорист, а параолимпсики победник – освои злато

  Себастијан Родригез 55 годишен шпанскиот пливач освои злато на ПАРА Олимписките игри во Лондон. Неговата животна приказна воопшто не е за пример. Тој бил терорист, убиец, лежел во затвор. Родригез бил член на организацијата Грапо, група која во Европската Унија се води како терористичка организација. Во 1984 година Родригез заедно со членовите од групата […]

______________________________________________________________________________________________________

Оливера заслужува државен пречек – петиција

Го освои златото, постигна светски рекорд. Оливера Наковска Бикова не направи сите горди!!!! „Возбудата не може да се сокрие. Секако пресреќна сум, за себе и за Македонија. По првите одлични серии потоа успеав да останам концентрирана до крај што неизбежно ме однесе до златниот медал“ – вели Оливера, пренесува спортски вести.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1