Фото: Златната Оливера се врати во Македонија како херој


Оливера Наковска Бикова која освои златен медал на Параолимпијадата во Лондон пристигна во Македонија. Пречекана како вистински херој од голем број граѓани на аеродромот “Александар Велики“ во Скопје.

Добродојде и посакаа и директорот на Агенцијата за млади и спорт Лазе Поповски и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Целата делегација на македонските параолимпијци вечерва ќе присуствува на големиот концерт по повод независноста на арената „Филип Втори“.

Фото:  Македонски спорт

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1