Фото: Иванов со музичките ѕвезди кои вечерва ќе ја кренат арената на нозе


Претседателот Ѓорѓе Иванов се сретна со музичките ѕвезди кои вечерва ќе настапат во чест на роденденот на Македонија во спектакуларниот концерт на арената Филип 2 во Скопје.

Освен браќата Тавитијан  дека македонското срце чука во 7\8 ќе покажат и : Јосипа Лисац, Жељко Бебек, Хари Варошановиќ, Александра Радовиќ, Борис Новковиќ, Нина Бадриќ, Тереза Кесовија, Дадо Топиќ, Аки Ракимовски, Горан Каран, Сергеј Четковиќ, Јелена Томашевиќ, Антонија Шола, Калиопи Букле, Каролина Гочева, Мики Јовановски Џафер, Ристо Самарџиев, Есма Реџепова, Влатко Лозановски, Владо Јаневски и Оливер Мандиќ.
Концертот ќе го отвори т Дадо Топиќ со безвременската “Македонија” од 1973 година.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1