Tag Archives: ivanov

Писмена реакција на Иванов

Со писмена реакција се огласи и претседателот на државава Иванов за вчерашните случувања во собранието.

______________________________________________________________________________________________________

Американците не го сакале Иванов за претседател – повеќе им одговарал Фрчковски

Во документите што протекоа на Викиликс, меѓу кои е и преписката на тогашниот амбасадор Рикер со Стејт департментот има и извештај преку кои Рикер ги известува своите дека Фрчковски повеќе одговарал за претседател зошто бил за разумен компромис со Грција и ја поддржувал политиката на САД.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Иванов со музичките ѕвезди кои вечерва ќе ја кренат арената на нозе

Претседателот Ѓорѓе Иванов се сретна со музичките ѕвезди кои вечерва ќе настапат во чест на роденденот на Македонија во спектакуларниот концерт на арената Филип 2 во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Филе: Македонци, македонски граѓани, македонска држава, наместо ФИРОМ

Македонци, македонски граѓани, македонска држава, наместо „државјани на ФИРОМ, вашите граѓани и вашата држава“. Ова се пораките кои по средбата со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, денеска на прес-конференција ги испрати еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе.

______________________________________________________________________________________________________

Иванов помилува 54 осудени лица

По повод 2-ри Август – Националниот празник на Република Македонија, Претседателот Ѓорге Иванов, даде помилување на 54 осудени лица.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1