Tag Archives: концерт

МАМУРЛАК во Белград: Сите го бараа Англичанецот по концертот на “Prodigy”, а тој пијан се журкал

Додека спиел на клупа на Калемегдан бидејќи “се занел и останал без пари” Piter Rouds немал поим дека сите го бараат. Во веста дека неговиот омилен бенд “ The Prodigy” му ја платил сметката во хотелот, одвај поверувал. ДОДЕКА НИЕ ГО ЖАЛЕВМЕ, ТОЈ ДОБРО СЕ ЗАБАВУВАЛ.

______________________________________________________________________________________________________

Видео најава за концертот на Токсикологија

По многубројните концерти и фестивали на градската плажа „Камен мост“, овој петок на 21 септември со почеток во 20 часот, без многу помпа и големи најави, концерт ќе одржат Токсикологија.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозен почеток на чествувањето на независноста на Македонија – Македонската химна никаде ја немаше – се пееше на албански

Спектаклот во Арената Филип 2 по повод чествувањето на 21 година од независноста на Македонија не се отвори со интонирање на македонска химна. Иако најавено дека официјалниот старт е од 21 часот – преносот започна од 20 часот и водителот излезе на бината да ги поздрави насобраните гледачи.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Иванов со музичките ѕвезди кои вечерва ќе ја кренат арената на нозе

Претседателот Ѓорѓе Иванов се сретна со музичките ѕвезди кои вечерва ќе настапат во чест на роденденот на Македонија во спектакуларниот концерт на арената Филип 2 во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1