Tag Archives: arena

Инциденти во чаршија и по натпреварот – имало и приведени и повредени

По натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Србија се случиле инциденти во Старата скопска чаршија во кои, според неофицијални информации има повредени и приведени. полицијата со солзавец ја разбивала толпата, јави макфакс.

______________________________________________________________________________________________________

Македонци заборавете на пријателството – сега сме во фудбалска војна, порака на српскиот селектор

Србија најавува ,,војна,, со Македонците. Свесни дека победата во Скопје утре вечер би значела враќање во квалификациска игра, а пораз би ги урнал сите надежи, ,, Орлови,, на чело со Синиша Михајловиќ најавуваат внимателна, но победничка игра.

______________________________________________________________________________________________________

Бесплатен паркинг и многу полиција – се е подготвено за Македонија – Хрватска вечер

Бесплатен паркинг простор околу Арената „Филип Втори” обезбеди претпријатието „Паркинзи” на Општина Центар, со цел побрзо движење на навивачите кон и од стадионот.

______________________________________________________________________________________________________

Есма со сонце, Владо во бел костум, Адела со американски гакички

На вчерашниот концерт по повод независноста на Македонија во арената Филип 2 продефилираа 21 пеач во склоп на концертот организиран од браќата Тавитјан.

______________________________________________________________________________________________________

Многу звучни имиња – преубави песни – некои завиваа, други одлични – концертот за прослава на независноста на Македонија

Над 60 илјади граѓани ја исполнија арената Филип 2 и беа дел од концертот по повод прославата на независноста на Македонија. Концертот насловен „Македонското срце чука во 7/8“, во организација на браќата Тавитјан, донесе многу звучни балкански имиња кои пееа на македонски јазик.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозен почеток на чествувањето на независноста на Македонија – Македонската химна никаде ја немаше – се пееше на албански

Спектаклот во Арената Филип 2 по повод чествувањето на 21 година од независноста на Македонија не се отвори со интонирање на македонска химна. Иако најавено дека официјалниот старт е од 21 часот – преносот започна од 20 часот и водителот излезе на бината да ги поздрави насобраните гледачи.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Иванов со музичките ѕвезди кои вечерва ќе ја кренат арената на нозе

Претседателот Ѓорѓе Иванов се сретна со музичките ѕвезди кои вечерва ќе настапат во чест на роденденот на Македонија во спектакуларниот концерт на арената Филип 2 во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Спектакуларна сценографија и 21 пејач – Арена Филип 2 прослава на независноста

Утревечер во националната арена “Филип втори” со почеток во 21 часот со спектакуларен концерт ќе биде одбележана 21 година од независноста на Република Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Препаркирајте си ги колите да не ви ги дигне пајак – затворени улици утре околу арената Филип 2

Од 12 часот ќе биде задолжително дислоцирањето на сите автомобили паркирани на сообраќајниците во непосредна близина на арената „Филип Втори“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1