Есма со сонце, Владо во бел костум, Адела со американски гакички


На вчерашниот концерт по повод независноста на Македонија во арената Филип 2 продефилираа 21 пеач во склоп на концертот организиран од браќата Тавитјан.

Свечени тоалети, македонски носии, но и некои интересни креации видовме вчера на сцената во Филип 2.

Кралицата на етно музиката Есма имаше како и секогаш уникатна креација. Црвен свечен фустан со жолтото сонце на него.

 

Младата и згодна пејачка Адела прекрасно изгледаше ,,стегнатo,, во кратките панталончиња со мотиви од америкасното знаме.

 

Владо јаневски со интересен бел костум како вистински господин, а Дадо со обична мела маичка популарно наречена синдикалка но завиткан со македонското знаме.

 

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1