Голем пожар од Албанија премина на територијата на нашата земја


Голем пожар кој синоќа избувнал бо албанија се шири и и се заканува и на нашата земја. Пожарот избувнал на планината Крчин, а на наша територија веќе зафатил над 100 хектари каде е опожарена сува трева но постои голема опасност да бидат зафатени и површини со шума.

Во локализирањето и гаснењето на пожарот учествува Противпожарната екипа од Дебар, заедно со вработени од Јавното претпријатие “Македонски шуми”.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1