Tag Archives: pedofilija

Ужас: Педофилското здружение доби на суд – нема да биде забрането

Амстердам – Холандската педофилска асоцијација „Мартијн“, која се залага за општеството да го прифати „консензуалниот“ секс, помеѓу децата и возрасни, нема да биде забранета. Оваа одлука денеска ја издаде Апелацискиот суд, а казната помина во промена на пресудата донесена во 2012 година. „Според одлуката на Апелациониот суд, работата на организацијата е во спротивност со јавниот […]

______________________________________________________________________________________________________

Зетот има 40, невестата 11 години – култура на педофилски бракови во светот (Видео)

Педофилски брак со 11 годишно девојче, на 16 годишните стари моми возот одамна им заминал.

______________________________________________________________________________________________________

Професорот од Драчево ќе поднесе кривични против оние кој го наместија за педофилија

  Професорот по историја од гимназијата „Браќа Миладиновци“ кој беше обвинет дека на ученици им покажувал порнографски материјал и се задоволувал пред нив вечера доби ослободителна пресуда – судот одлучи дека нема докази. Денеска професорот најавува дека ќе ги гони кривично сите кој се обиделе да го наместат.

______________________________________________________________________________________________________

Професорот од Драчево обвинет за педофилија доби ослободителна пресуда

  Кривичниот суд денеска утврди дека нема елементи кои можат да докажат дека професорот Јордан Илиевски, од гимназијата во скопско Драчево извршил обљуба над малолетно лице.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1