Tag Archives: петров

Неколку избодени момчиња на пазарчето во „Ѓорче Петров“

Неколку лица избодени утрово по кавга која ја имале еден час претходно на пазарчето во Ѓорче Петров. Хоспитализирани се, едно момче во критична состојба.

______________________________________________________________________________________________________

Судот на честа одлучи – нема одземање на лиценцата на докторката од Ѓорче

Нема повреда на одредбите од Кодексот на медицинарите и нема основа за делимно или трајно одземање на лекарската лиценца

______________________________________________________________________________________________________

Не ги апсете бајачките ни требаат!!! – позагрижени се за нашето здравје од некои лекари !!!!!!!

Не ги ,,кудете,, бајачките и гатачките дека скапо наплаќале – скапо не чини и здравството – го плаќаме секој месец, иако не го користиме секој месец – а кога ќе ни притреба за зорт аман – помош немаааааа

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанец паднал и починал пред поликлиниката во Ѓорче – ниту еден лекар не мрднал од својата удобна столица за да му помогне

Пациент на кој сеуште не му се знае идентитетот, очигледно не се чуствувал добро и се упатил кон поликлиниката во Ѓорче Петров. Пред самиот влез на клиниката му се слошило и паднал – никој не излегол да му помогне од лекарите – човекот си починал пред влезот на клиниката.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1