Tag Archives: почина

Почина британецот на кого судот не му даде право на еутаназија

По мозочен удар Томи останал парализиран и не можел да зборува. Починал од природна смрт само една недела откако судот му ја одбил молбата врз него да биде извршена еутаназија.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Арбен Џафери

Почесниот претседател на ДПА Арбен Џафери почина попладнево во 15.50, потврдуваат од Клиниката неврохирургија, информира Макфах.

______________________________________________________________________________________________________

Една година од смртта на Ејми Вајнхаус

Пред една година на денешен ден, на 27 годишна возраст Британската соул дива беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во Камден, а нејзиното тело беше најдено во апартман во северен Лондон, со што светот остана без една од најталентираните пејачки од младата генерација.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1