Tag Archives: prekin

Тодоров се договори со лекарите – штрајкот во мирување!

Од утре сите амбуланти во болниците во кои се штрајкуваше и ќе се примаат сите пациенти. Штрајкот че биде во мирување во наредните три месеци.

______________________________________________________________________________________________________

Грција ги сопре сите возови од Македонија – нема железничка врска со Солун

Според информациите од Македонски железници во наредните 10 дена во прекин ќе биде железничкиот сообраќај меѓу Македонија и Грција.

______________________________________________________________________________________________________

Воз Скопје – Белград излетал од шините – нема возови за Србија

  Поради инцидент во кој товарен воз кој се сообраќал на релација Скопје – Белград излетал од шините, во прекин е железничкиот сообраќај со Србија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1