Воз Скопје – Белград излетал од шините – нема возови за Србија


 

Поради инцидент во кој товарен воз кој се сообраќал на релација Скопје – Белград излетал од шините, во прекин е железничкиот сообраќај со Србија.

Според информациите прекинот ќе трае и во текот на утрешниот ден.

Она што засега се знае, велат од Македонски железници, е дека нема да сообраќаат вечерните и утринските возови до Белград. За подоцнежните линии ќе се знае во текот на утрешниот ден.

Возот кој се сообраќал на релација Скопје – Белград излетал од шините во близина на Лесковац. Не се знаат причините поради кој дошло до инцидентот.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1