Tag Archives: princeza

Фотка која вреди пола милион долари

Фотографијата на која папарацото ја сними Кејт во бикини според светските магазини вредела, а и за неа било платено сигурно околу половина милион долари.

______________________________________________________________________________________________________

Саудиската принцеза бара азил во Британија

  Принцезата Sara bint Talal bin Abdulaziz Al Saud е во Британија и побарала политички азил.

______________________________________________________________________________________________________

Монако ќе има нова принцеза – се вери синот на Каролина

Синот на принцезата Каролина од Монако, младиот Андреа Казариги се вери со бразилката Татјана Санто Доминго. Веста ја објави неговата мајка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1