Tag Archives: reziser

„Трето полувреме“ во Скопје од 27 септември

  По премиерното прикажување на отворањето на „Браќа Манаки“ филмот, „Трето полувреме“ на Дарко Митревски на 27 септември ќе има премиера и во Скопје во кино „Милениум“.

______________________________________________________________________________________________________

Закани по живот за режисерот на „Трето полувреме“

,,Ги боли што токму овој филм го потпишува македонски режисер кој по етничка припадност се чувствува и се изјаснува како Македонец,,

______________________________________________________________________________________________________

Копт измамник е вистинскиот автор на филмот кој доведе до убиството на американскиот амбасадор

Сем Басил, режисерот на филмот „Невиност на муслиманите“ е всушност Накула Басилеј Накула, кој стои зад вистинската режија на контроверзното филмско дело.

______________________________________________________________________________________________________

Ова е човекот кој што го воодушеви светот – режисерот на олимпискиот спектакл

Дени Бојлл го воодушеви светот со спектакуларното отворање на Олимписките игри. Бојл (55) најпрвин го сметаа за необичен избор за свеченоста со која Британија се претстави пред светот и го одреди тонот на Олимписките игри.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1