„Трето полувреме“ во Скопје од 27 септември


 

По премиерното прикажување на отворањето на „Браќа Манаки“ филмот, „Трето полувреме“ на Дарко Митревски на 27 септември ќе има премиера и во Скопје во кино „Милениум“.

Веќе наредниот ден ќе биде дистрибуиран низ цела Македонија.

Филмот трето полувреме кој е и македонси кандидат за оскар, ја расплака публиката на премиерата на фестивалот „Браќа Манаки“ , предизвика реакции кај бугарската публика.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1