Tag Archives: sdsm

Видео: Џип прегазил тројца граѓани во Прилеп за време на протестите

Тројца граѓани се сериозно повредени за време на протестот на СДСМ во Прилеп. Според очевидците џипот со огромна брзина минал низ толппата. Тие се прашуваат како полицијата го пропуштила бело теренско возило, за кое тврдат дека имало затемнети стакла.

______________________________________________________________________________________________________

Еци пеци пец – Која е советничката која му го ,,здипли,, Iphone-от на колегата од СДСМ – Фото

случајот со кражбата на телефонот среде седница во Центар е  заведен полицијата. Според официјалните информации попладнето во тек на седницата без својот iphone останал советникот Дејан Тодоровски (37).

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ-овка му го украла ајфонот на колега СДСМ-овец на сред седница

На среде седница во општина центар, советник СДСМ останал без својот мобилен телефон. За шокот да биде поголем го нашол подоцна – крадецот била негова колешка и сопартијка, пренесува Нетпрес.

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ сака предвремени избори заедно со локалните

Бранко Црвенковски по средбата со помошникот на заменикот на државниот секретар на САД Филип Рикер изјави дека би било глупост доколку има предвремени парламентарни избори тие да се одржат пред локалните.

______________________________________________________________________________________________________

Распад во СДСМ во Куманово – Виктор Цветковски исфрлен од СДСМ

Виктор Цветковски повеќе не е член на СДСМ. Така одлучиле членовите на извршниот одбор на синоќешната седница која траела до доцна во ноќта. Веста ја потврдила и Претседателката на СДСМ во Куманово, Снежана Захариева – пишува куманово news.

______________________________________________________________________________________________________

Довчерашните непријатели решени заедно да го рушат Груевски

Немаат ништо заедничко освен желбата да го срушат Груевски. Некогаш лути политички противници, лидерите на СДСМ и ВМРО-Народна партија и поранешни премиери, Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски си подадоа рака на денешната средба.

______________________________________________________________________________________________________

Бранко и Љубчо ќе договараат коалиција

  Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски ќе прават коалиција против Груевски? Средбата меќу двајцата лидери закажана за утре.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1