Tag Archives: шума

Македонија повторно под пламен! Активни шест пожари

Пожари на шест локации во зејава, во скопскиот, кумановскиот и тетовскиот регион.

______________________________________________________________________________________________________

Силен пожар го зафати „Јасен“

 Пожарникарите и вработените во резерватот од утрово мака мачат да го изгаснат пожарот кој во раните утрински часови го зафати резерватот „Јасен“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1