Tag Archives: skener

Оваа технологија целосно ќе ја уништи приватноста на луѓето

Што сте јаделе, дали имате новчаник во вас па дури и тоа дали имате недозволени супстанции во урината е најновиот изум на Американците кои измислиле нови скенери кои без знаење на луѓето ќе им ги дадат овие податоци на цариниците. 

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го шверцувале 5 месeченото бебе во торба преку скенер – ги фатиле

Брачен пар од Египет го шверцувале своето 5 месечно бебе во патничка торба, ги фатиле на скенерот за багаж. Сопружниците пристигнале на аеродромот во „Шарјах“  во петокот вечерта, но биле задржани бидејќи немале виза за новороденчето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1