Tag Archives: слики

Француска глумица ја тужи својата мајка бидејќи ја сликала за „Плејбој“ кога имала само 11 години – Видео

Французинката Ева Јонеско позирала за Плејбој на само 11 годишна возраст и таа е најмладото лице чија фотографија е објавена на страниците на овој магазин за возрасни.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Се дрогирал со различни дроги и сликал – еве која дрога каква слика дала

Брајан Сандерс со експеримент дошол до неверојатно откритие: во зависност од дрогата што ја користел, се менувал неговиот сликарски стил, комбинација на боја, форми и облици…

______________________________________________________________________________________________________

Фотографии од кои ќе се наежите и нема да заспиете!

Оваа колекција на слики ќе го доведе во прашање се она што сте мислеле дека го знаете за спиритуалниот свет…И колку е можеби лесно да се премине од него.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1