Tag Archives: сонце

Фото: Огромна пукнатина на Сонцето – и се шири

Научниците во паника откако откриле голема пукнатина на Сонцето која се зголемува со голема брзина. За 3 дена се зголемила тројно.

______________________________________________________________________________________________________

Нараквица која ви јавува кога сте претерале со сончање

Шведски научници измислија нарквица која што може да спречи и да даде до знаење, кога сме премногу изложени на сонце и да ги намали ризиците од рак.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1