Tag Archives: srbinka

Хрватски војници силувале Србинка и ја гореле со струја

Во судот во Загреб во тек е судење за воени злосторства кон крајот на 1991/92. година. На обвинителната клупа е Стефан Клариќ и четири други војници.

______________________________________________________________________________________________________

32 годишна србинка се удави во Охрид

Попладнево во водите на охридското езеро во близина на плажата Сараиште се удавила српска туристка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1