32 годишна србинка се удави во Охрид


Попладнево во водите на охридското езеро во близина на плажата Сараиште се удавила српска туристка.

32 – годишната Србинка според првичните информации најверојатно доживеала срцев удар, по што потонала во водата.

Телото го забележале капачи кој веднаш ја извадиле, се обиделе да ја реанимираат, но не успеале.

Телото е предадено на обдукција.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1