Tag Archives: udavena

Будва: Голем бран повлекол во море русинка додека шетала крај плажата – починала

Руската државјанка Б.Т настрадала денес во Будва, кога огромен бран ја повлекол во морето додека по тесен пат се движела кон плажата Могрен-соопштила Црногорската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

32 годишна србинка се удави во Охрид

Попладнево во водите на охридското езеро во близина на плажата Сараиште се удавила српска туристка.

______________________________________________________________________________________________________

Најдена удавена жена во Дебарско езеро – се удавила во Радика

Телото на 55 годишната Ферзија Муслиоска било пронајдено на брегот на Дебарското Езеро во близина на Косоврашки Мост.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1