Најдена удавена жена во Дебарско езеро – се удавила во Радика


Телото на 55 годишната Ферзија Муслиоска било пронајдено на брегот на Дебарското Езеро во близина на Косоврашки Мост.

Според семејството Ферзија најверојатно се удавила во Радика, бидејќи таму исчезнала, а местото каде е пронајдено телото е всушност местото каде што Радика се влева во Дебарското Езеро .

Телото го пронашле случајни минувачи. Семејството на Ферзија забележале дека ја нема и почнале потрага. Се сомневаат дека се се самоубила бидејќи била психички растроена. Телото е предадено на обдукција.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1