Tag Archives: svajcarija

Видео: Збогум за обувките, Швајцарците направија супер чорапи

Во швајцарската „Барефоот“ компанија направија високо издржливи чорапи со зајакнување од  PVC, кои имаат слотови за секој прст на нозете. Чорапи наменети за сите луѓе кои што сакаат да пешачат без обувки.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија на Алпите во Швајцарија – загинаа 5 планинари

Петмина планинари загинаа паѓајќи од карпи во кантонот Валаис во швајцарскиот дел на Алпите, јавува Би-Би-Си.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1