Трагедија на Алпите во Швајцарија – загинаа 5 планинариПетмина планинари загинаа паѓајќи од карпи во кантонот Валаис во швајцарскиот дел на Алпите, јавува Би-Би-Си. Несреќата се случила на 4.000 метри високата планина Лагинорн. Сите се починати, а идентитетите на починатите се уште не се познати

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1