Tag Archives: tragedija

Трагедија: Внукот се удавил во Сава, дедото се обесил поради тоа

С.Ј. (11) се удавил во Сава, а неговиот дедо Владимир (60), скршен од тага и болка, неможејќи да ја преболи смртта на внукот за време на ноќта се обесил во дворот на семејната куќа. Големата трагедија се случила во населбата Бољевци близу Белград. Како што неофицијално се дознава од српските медиуми, дедото и внукот вчера […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ги нема повеќе моите златни деца! – трагична исповед на мајката на настраданите брат и сестра на автотрката на Тара

– Во неделата утрото насмеани и среќни ги бакнав и ги испратив на рели. Мојата ќерка и мојот син…Златни деца на кои секој родител би бил горд…Наместо да се радуваме едни на други како и секогаш им подготвуваме погреб, низ солзи и лелек раскажува во семејниот дом во „Бајина Башта“ Бранка Тришиќ, мајката на Јована […]

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија во Земун: Момче се самоуби пред другарите

Малолетникот Б.К кој имал само 15 години, вчера вечер се самоуби, скокајќи од зграда, пред очите на неговите другари.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија на Алпите во Швајцарија – загинаа 5 планинари

Петмина планинари загинаа паѓајќи од карпи во кантонот Валаис во швајцарскиот дел на Алпите, јавува Би-Би-Си.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: 12 годишно дете се обесило – го малтретирале на училиште /Фото

12 годишно дете се обесило бидејќи било подложно на секојдневно малтретирање во училиштето, на што сведоци биле и неговите другари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1