Tag Archives: svinja

Закачил свински глави на џамија за да ги навреди муслиманите

Поранешен војник Симон Паркес (45) беше уапсен од страна на полицијата, за злодело кое што го направил пред две години, закачувајќи глава на свиња, на капијата на џамијата Челтенхам во Глоуцестершире, и пишувајќи навредливи пораки на ѕидовите со крвта.

______________________________________________________________________________________________________

Дива свиња влегла во банка во Австрија

Дива свиња влегла во филијала на една австриска банка во местото Хајнбург-ан-дер, јави австриската новинска агенција АПА.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1