Закачил свински глави на џамија за да ги навреди муслиманите


Поранешен војник Симон Паркес (45) беше уапсен од страна на полицијата, за злодело кое што го направил пред две години, закачувајќи глава на свиња, на капијата на џамијата Челтенхам во Глоуцестершире, и пишувајќи навредливи пораки на ѕидовите со крвта.

Неговиот акт бил крајно навредлив за муслиманите кои што не конзумираат свинско месо поради тоа што мислат дека е нечисто.

Правдата го стигна по две години откако полицијата го фати заради болниот акт и навредливите содржини кои што ги на напишал на 13 ноември 2010 година.

Свешетено лице од храмот изјави дека ваквото дело не предизвикало само шок кај оние кои што присуствувале во џамијата туку и кај пошироката околина.

Share Button

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1