Tag Archives: ubiena

14 годишната Вања била убиена – пронајдено нејзиното тело, петмина осомничени

По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело на малолетната В.Ѓ., која беше пријавена за исчезната на 27.11.2023, а во околината на Велес е пронајдено и телото на П.Ж.(74) од Велес, кој на 24.11.2023 беше пријавен за исчезнат. Во врска […]

______________________________________________________________________________________________________

Го заразила со сида – Ме уби! Затоа и јас ја убив!

Му признала дека е ХИВ позитивна, предоцна, штетата веќе била направена, 36 годишниот Лари Дан од Далас веќе бил интимен со неа. Тоа страшно го налутило и во знак на револт ја убил.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1