Tag Archives: услови

Младенов испорача неколку услови до Поповски за поддршка на земјава од Софија

Во писмо до својот македонски колега Никола Попоски, шефот на бугарската дипломатија Николај Младенов му наброи тре услови кмои Скопје ќе треба да ги исполни доколку сака да ја добие поддршката од Софија за евроатланските интеграции.

______________________________________________________________________________________________________

Казни, плата од 4 долари, живот со глувци и фекалии – како се произведува Iphone5?

Ситуацијата на интернатите е полоша и од хорор филмовите, ѓубре, фекалии и арома од угинати животни е првото нешто што ќе го привлече вашето внимание кога ќе влезете во интернатот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1