Tag Archives: venecuela

Чавез победи – ќе остане на чело на земјата со најмногу нафта, Венецуела

Хуго Чавез уште еднаш победи на претседателските избори во Венецуела и остана лидер на земјата која има најголеми резерви нафта во светот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ваков молец не сте виделе – и научниците се чудат

Овој молец ги збуни дури и научниците кои незнаат каде да го сврстат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1