Видео: Ваков молец не сте виделе – и научниците се чудат


Овој молец ги збуни дури и научниците кои незнаат каде да го сврстат.

Го споредија со лик од покемон а го нарекоа молец ,,пудла,, зошто малку наликува и на куче. Овој молец е од Венецуела.
прв ова суштество го фотографирал Artur Anker во националниот парк Цанаима во Венецуела.

Факт е дека постојат над 11.000 различни врсти на молци низ светот, а сега биолозите треба да одлучат до која врста е најблизу овој молец.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1