Tag Archives: nov

Фото: Новиот iPhone 5

Новиот iPhone 5 кој свечено на светот му беше преставен вчера е тенок 7,6 милиметри и лесен 112 грама, екран со големина од четири инчи, како и нов софтвер

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ваков молец не сте виделе – и научниците се чудат

Овој молец ги збуни дури и научниците кои незнаат каде да го сврстат.

______________________________________________________________________________________________________

Откриен нов вид на пајак со огромни канџи

Биолози во пештера во јужен Орегон пронашле до сега непознат вид пајак. Научниците соопшиле дека пајакот е со големина од 7 – 10 сантиметри и има светла кафеава боја, а веруваат дека постојат и други слични видови во околните пештери.

______________________________________________________________________________________________________

Оваа технологија целосно ќе ја уништи приватноста на луѓето

Што сте јаделе, дали имате новчаник во вас па дури и тоа дали имате недозволени супстанции во урината е најновиот изум на Американците кои измислиле нови скенери кои без знаење на луѓето ќе им ги дадат овие податоци на цариниците. 

______________________________________________________________________________________________________

Јувентус ги изостави звездите на дресовите

Италијанскиот шампион Јувентус ги презентираше во јавноста новите дресови за новата сезона 2012/2013 година, а највпечатлив момент на јавноста беше објаснувањето на првиот човек на „старата дама“ Андреа Ањели.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1