Tag Archives: vrednost

Колку вреди македонската фудбалска репрезентација

Интернет сајтот „Transfermarkt.co.uk,, направи листа на најскапи европски фудбалски репрезентации. Македонија се наоѓа на 33-то место и е проценета на 32,35 милиони евра, пренесува „Макфакс,,

______________________________________________________________________________________________________

Apple највредна фирма во историјата – го собори Мајкрософт од тронот

  Американската компанија Apple е највердната фирма во историјата, вредноста на акциите на фирмата вчера се искачи на 621 милијарда долари. Американската компанија со овој податок го собори рекордот на Мајкрософт.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1