Tag Archives: zaklal

Македонски државјанин во Италија заклал брачна двојка

МВР потврди дека од Интерпол добиле известување за апсењето на 28-годишниот Абдуљ Алили осомничен за убиство на брачна двојка.

______________________________________________________________________________________________________

Заклал 2 деца – жителите јавно го линчувале на улица (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

Гватамела се држи до стариот суд – линчот како праведен чин. Убиецот на две деца во едно училиште во Гватемела не ја дочекал правдата на суд. Бил запален пред истото училиште, откако бил фатен од страна на селаните.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1